Завичајни музеј Књажевац организује изложбу поводом 40 година од првих систематских археолошких истраживања на налазишту Timacum Minus у Равни код Књажевца, под називом Timacum Minus – два света.

Изложба ће бити отворена у галерији Завичајног музеја, у  четвртак, 24. септембра 2015. године у 19 часова.

На изложби ће поред председника општине Књажевац, господина Милана Ђокића и директора Завичајног музеја, говорити и руководилац истраживања Timacum Minus-а др Софија Петковић, археолог у Археолошком институту Београд, др Владимир Петровић, археолог у Балканолошком институту Београд и Сима Гушић, архитекта.

Каталог који прати изложбу, представиће Бојана Илијић, археолог у Завичајном музеју Књажевац, аутор изложбе.

Добродошли!