Zavičajni muzej Knjaževac organizuje izložbu povodom 40 godina od prvih sistematskih arheoloških istraživanja na nalazištu Timacum Minus u Ravni kod Knjaževca, pod nazivom Timacum Minus – dva sveta.

Izložba će biti otvorena u galeriji Zavičajnog muzeja, u  četvrtak, 24. septembra 2015. godine u 19 časova.
Na izložbi će pored predsednika opštine Knjaževac, gospodina Milana Đokića i direktora Zavičajnog muzeja, govoriti i rukovodilac istraživanja Timacum Minus-a dr Sofija Petković, arheolog u Arheološkom institutu Beograd, dr Vladimir Petrović, arheolog u Balkanološkom institutu Beograd i Sima Gušić, arhitekta.
Katalog koji prati izložbu, predstaviće Bojana Ilijić, arheolog u Zavičajnom muzeju Knjaževac, autor izložbe.

Dobrodošli!